Pytania i rady

Pomoc dla początkujących graczy
Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Fulko » czw sie 19, 2021 9:10 pm

Potwierdzam, jest coś nie tak z tymi paczkami. Tzn odnawiają sie bardzo powoli albo nawet wcale.
Błąd już zgłosiłem, zobaczymy co Administracja na to.

Jeśli zaś chodzi o nowych graczy i poszukiwanie towarzystwa do wspólnej gry, to jak zostało to już napisane powyżej - tablice. Generalnie nie mieszamy swiatów, więc na forum nie umawiamy się na wspólną grę :)

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Helen » czw sie 19, 2021 10:50 pm

Makryna pisze:
czw sie 19, 2021 12:01 am
Co do poziomu trudności, to pewne doświadczenie w mudach mam i myślę, że można jednak sprawić, aby mud był bardziej przystępny, bardziej otwarty na grę w pojedynkę, ale to nie miejsce na takie rozważania.
Od tego jest forum - masz pomysły, wrzucaj je, przedyskutujemy. Może nie w tym temacie, ale na forum na pewno (jest dział dla pomysłów).

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Zurin » pt sie 20, 2021 9:50 am

Z tym ułatwianiem to jednak byłbym ostrożny - Mystica w swoich założeniach jest jednak bardzo staroszkolną grą, niszową, przeznaczoną dla fanatyków :) Pomysły zawsze warto przedyskutować, ale jednak nie róbmy z tej gry jakiejś przeglądarkowej klikawki...
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

Makryna
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 18, 2021 3:24 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Makryna » wt sie 24, 2021 11:32 pm

Wydaje się, że paczki działają już poprawnie, tj. odnawiają się.
A tak przy okazji - nie uważacie, że roznoszenie paczek jest trochę za nisko wynagradzane? Dla świeżych graczy to jedyny sposób zarobku, a tu jedna paczka ledwie wystarczy na obiad...
Zurin pisze:
pt sie 20, 2021 9:50 am
Z tym ułatwianiem to jednak byłbym ostrożny - Mystica w swoich założeniach jest jednak bardzo staroszkolną grą, niszową, przeznaczoną dla fanatyków :) Pomysły zawsze warto przedyskutować, ale jednak nie róbmy z tej gry jakiejś przeglądarkowej klikawki...
Nie chodzi mi o takie ułatwianie, żeby w grę można było grać, jadąc do pracy tramwajem. Nie chcę się wymądrzać, ale gdzieś na forum przewijały się dawniej tematy, co zrobić, by zachęcić więcej osób do gry, bo interakcja z innymi graczami jest czymś, co sprawia, że gra jest naprawdę ciekawa i wciągająca. W pewnym momencie odkrywasz, że znasz już wszystkie miasta, masz jako taki poziom i bez innych graczy robi się nudno. Moim zdaniem początki są dość trudne i to może zniechęcić wielu potencjalnych graczy, ale spróbuję to rozwinąć przy innej okazji :)
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Fulko » śr sie 25, 2021 2:31 pm

Mudy generalnie są trudne... nie wiem, czy da się coś z tym zrobić nie trywializując gry i nie robiąc z niej "samograja" albo nie łamiąc innych założeń. W grze bardzo przydatna, zwłaszcza podczas poczatków, jest pomoc innych. Ale to z kolei dotykamy tematu popularności gry - z tym nie jest jakoś rewelacyjnie, choć tragicznie też nie jest.

Wychodzi na to, że najlepiej byłoby popracować nad popularnością Mystiki i jej promocją - więcej graczy w grze to więcej wzajemnej pomocy, a zatem subiektywny poziom trudności się obniży.

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Pytania i rady

Post autor: Melisandre » czw sie 26, 2021 9:46 am

No to wychodzi na to, że najlepszym sposobem na ułatwienie gry jest zachęcenia nowych graczy - czytaj: marketing.

Awatar użytkownika
Thorgon
Posty: 74
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 5:19 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Thorgon » czw sie 26, 2021 11:46 am

A może by jakoś rozbudować poradniki dostępne na forum, albo napisać nowe?

Makryna
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 18, 2021 3:24 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Makryna » czw sie 26, 2021 10:18 pm

Thorgon pisze:
czw sie 26, 2021 11:46 am
A może by jakoś rozbudować poradniki dostępne na forum, albo napisać nowe?
Popieram.
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

serianna
Posty: 15
Rejestracja: pt sty 17, 2020 3:45 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: serianna » pt sie 27, 2021 2:09 pm

Jacyś ochotnicy? :)

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Zurin » pt paź 28, 2022 9:51 am

Fulko pisze:
śr sie 25, 2021 2:31 pm
Mudy generalnie są trudne... nie wiem, czy da się coś z tym zrobić nie trywializując gry i nie robiąc z niej "samograja" albo nie łamiąc innych założeń.
Jestem absolutnie przeciw. MUDy to zabawa staroszkolna i niech takimi pozostaną.
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

serianna
Posty: 15
Rejestracja: pt sty 17, 2020 3:45 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: serianna » wt lis 01, 2022 10:14 pm

Czy są jakieś sposoby na darmowe najedzenie się?

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Zurin » czw lis 03, 2022 10:20 am

W Adrii w jednym z przytułków jest urna z darmowym jedzeniem.
Poza tym można polować lub uprawiać zbieractwo (owoce itp)
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

ODPOWIEDZ