Pytania i rady

Pomoc dla początkujących graczy
Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Fulko » wt lip 14, 2020 11:34 am

Lista questów i jedziemy... :)

Awatar użytkownika
Thorgon
Posty: 74
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 5:19 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Thorgon » wt lip 14, 2020 2:34 pm

A jest już gdzieś lista questów?

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Fulko » pn lip 20, 2020 9:26 am

Jest ;)

Awatar użytkownika
Uglik
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 28, 2020 12:46 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Uglik » pn lip 20, 2020 10:40 pm

Tak... lista jest.
Fajnie by było, gdyby jeszcze z rozwiązaniami...
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

savin
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 27, 2020 11:40 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: savin » czw sie 27, 2020 11:42 pm

Czy ktoś znalazł już Dżabrokłapa o którym ostrzega tablica w lesie na szlaku między Adrią a Trzema Portami?
Czy to jakiś specjalny potwór do ubicia?

Makryna
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 18, 2021 3:24 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Makryna » śr sie 18, 2021 3:37 pm

Stworzyłam postać, pochodziłam trochę po świecie. Gra zapowiada się ciekawie, ale bez pomocy ze strony innych graczy ciężko jest ruszyć do przodu, dlatego chciałabym zadać kilka pytań bardziej doświadczonym, może takie informacje przydadzą się też innym początkującym.

1. Dlaczego paczki nie "odnawiają się" w urzędach pocztowych? To jakiś bug, czy trzeba czekać naprawdę długo na nowe paczki? Nie ma żadnych nowych od co najmniej kilku dni.
2. Podobnie jest z darmowym sprzętem w urnie i darmowym jedzeniem w koszu.
3. Czy tylko ja mam taki problem, że niektóre trakty są "zabugowane" i nie ma możliwości, by dotrzeć dalej (ani wydostać się z nich inaczej niż poprzez komendę zakończ)?
4. Czy zdarza się wam spotykać innych graczy? Ja w czasie kilkunastu godzin w grze spotkałam zaledwie jedną osobę.
5. Gdzie można trenować umiejętności poza Adrią?
6. Jakaś porada, jak odkrywać questy? Póki co nie udało mi się ich znaleźć zbyt wiele poprzez pytanie enpeców o zadanie.
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Zurin » śr sie 18, 2021 9:45 pm

Witaj w gronie graczy!

Cóż, mudy już niestety takie są z definicji: mają wysoki próg wejścia oraz stromą krzywą uczenia się (poznawania gry)... Mystica jest w miarę nowym mudem i społęcznośc graczy jest dosyć mała, choć powoli rośnie.

1. Ten temat chyba przewinął się gdzieś na forum - i w sumie nic nie wiadomo. Chyba paczki powinny się odnawiać gdy zostają dostarczone. Natomiast gdy ktoś bierze paczkę i nie dostarcza jej, to ona pojawi się ponownie dopiero po Apokalipsie.
2. Urna jest zasilana w przedmioty przez graczy - to od graczy zależy co tam jest. Co do kosza z jedzeniem, to nie wiem, nie korzystam :)
3. Zgadza się - takie błędy występują, trzeba zgłaszać!
4. Jasne, że się zdarza, zwłaszcza na expowiskach. Jeśli poszukujesz kogoś na wspólny exp, napisz ogłoszenie na tablicy - na pewno ktoś odpowie.;
5. Odpowiem tak: można trenować poza Adrią. A gdzie? Cóż... :)
6. Chodzić i pytać, pytać, pytać. Ale questów póki co nie jest zbyt wiele.
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

Makryna
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 18, 2021 3:24 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Makryna » czw sie 19, 2021 12:01 am

Dziękuję za odpowiedź :)
Co do paczek, to jednak wątpię, czy o to chodzi - wszystkie dostarczyłam i bezpośrednio po tym już nie było żadnych nowych. To chyba jednak jakiś bug.
Co do poziomu trudności, to pewne doświadczenie w mudach mam i myślę, że można jednak sprawić, aby mud był bardziej przystępny, bardziej otwarty na grę w pojedynkę, ale to nie miejsce na takie rozważania.
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Pytania i rady

Post autor: Tavin » czw sie 19, 2021 8:35 am

Makryna pisze:
śr sie 18, 2021 3:37 pm
3. Czy tylko ja mam taki problem, że niektóre trakty są "zabugowane" i nie ma możliwości, by dotrzeć dalej (ani wydostać się z nich inaczej niż poprzez komendę zakończ)?
W tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości - to są błędy i jako błędy trzeba je zgłaszać.
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Pytania i rady

Post autor: Melisandre » czw sie 19, 2021 1:20 pm

Te paczki na poczcie faktycznie działają teraz jakoś dziwnie - sprawdziłam. Na 100% było to poprawne, bo przecież swego czasu dużo paczkej nosiłam :)

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Fulko » czw sie 19, 2021 9:10 pm

Potwierdzam, jest coś nie tak z tymi paczkami. Tzn odnawiają sie bardzo powoli albo nawet wcale.
Błąd już zgłosiłem, zobaczymy co Administracja na to.

Jeśli zaś chodzi o nowych graczy i poszukiwanie towarzystwa do wspólnej gry, to jak zostało to już napisane powyżej - tablice. Generalnie nie mieszamy swiatów, więc na forum nie umawiamy się na wspólną grę :)

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Helen » czw sie 19, 2021 10:50 pm

Makryna pisze:
czw sie 19, 2021 12:01 am
Co do poziomu trudności, to pewne doświadczenie w mudach mam i myślę, że można jednak sprawić, aby mud był bardziej przystępny, bardziej otwarty na grę w pojedynkę, ale to nie miejsce na takie rozważania.
Od tego jest forum - masz pomysły, wrzucaj je, przedyskutujemy. Może nie w tym temacie, ale na forum na pewno (jest dział dla pomysłów).

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Zurin » pt sie 20, 2021 9:50 am

Z tym ułatwianiem to jednak byłbym ostrożny - Mystica w swoich założeniach jest jednak bardzo staroszkolną grą, niszową, przeznaczoną dla fanatyków :) Pomysły zawsze warto przedyskutować, ale jednak nie róbmy z tej gry jakiejś przeglądarkowej klikawki...
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

Makryna
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 18, 2021 3:24 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Makryna » wt sie 24, 2021 11:32 pm

Wydaje się, że paczki działają już poprawnie, tj. odnawiają się.
A tak przy okazji - nie uważacie, że roznoszenie paczek jest trochę za nisko wynagradzane? Dla świeżych graczy to jedyny sposób zarobku, a tu jedna paczka ledwie wystarczy na obiad...
Zurin pisze:
pt sie 20, 2021 9:50 am
Z tym ułatwianiem to jednak byłbym ostrożny - Mystica w swoich założeniach jest jednak bardzo staroszkolną grą, niszową, przeznaczoną dla fanatyków :) Pomysły zawsze warto przedyskutować, ale jednak nie róbmy z tej gry jakiejś przeglądarkowej klikawki...
Nie chodzi mi o takie ułatwianie, żeby w grę można było grać, jadąc do pracy tramwajem. Nie chcę się wymądrzać, ale gdzieś na forum przewijały się dawniej tematy, co zrobić, by zachęcić więcej osób do gry, bo interakcja z innymi graczami jest czymś, co sprawia, że gra jest naprawdę ciekawa i wciągająca. W pewnym momencie odkrywasz, że znasz już wszystkie miasta, masz jako taki poziom i bez innych graczy robi się nudno. Moim zdaniem początki są dość trudne i to może zniechęcić wielu potencjalnych graczy, ale spróbuję to rozwinąć przy innej okazji :)
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Fulko » śr sie 25, 2021 2:31 pm

Mudy generalnie są trudne... nie wiem, czy da się coś z tym zrobić nie trywializując gry i nie robiąc z niej "samograja" albo nie łamiąc innych założeń. W grze bardzo przydatna, zwłaszcza podczas poczatków, jest pomoc innych. Ale to z kolei dotykamy tematu popularności gry - z tym nie jest jakoś rewelacyjnie, choć tragicznie też nie jest.

Wychodzi na to, że najlepiej byłoby popracować nad popularnością Mystiki i jej promocją - więcej graczy w grze to więcej wzajemnej pomocy, a zatem subiektywny poziom trudności się obniży.

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Pytania i rady

Post autor: Melisandre » czw sie 26, 2021 9:46 am

No to wychodzi na to, że najlepszym sposobem na ułatwienie gry jest zachęcenia nowych graczy - czytaj: marketing.

Awatar użytkownika
Thorgon
Posty: 74
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 5:19 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Thorgon » czw sie 26, 2021 11:46 am

A może by jakoś rozbudować poradniki dostępne na forum, albo napisać nowe?

Makryna
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 18, 2021 3:24 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Makryna » czw sie 26, 2021 10:18 pm

Thorgon pisze:
czw sie 26, 2021 11:46 am
A może by jakoś rozbudować poradniki dostępne na forum, albo napisać nowe?
Popieram.
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

serianna
Posty: 15
Rejestracja: pt sty 17, 2020 3:45 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: serianna » pt sie 27, 2021 2:09 pm

Jacyś ochotnicy? :)

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Zurin » pt paź 28, 2022 9:51 am

Fulko pisze:
śr sie 25, 2021 2:31 pm
Mudy generalnie są trudne... nie wiem, czy da się coś z tym zrobić nie trywializując gry i nie robiąc z niej "samograja" albo nie łamiąc innych założeń.
Jestem absolutnie przeciw. MUDy to zabawa staroszkolna i niech takimi pozostaną.
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

serianna
Posty: 15
Rejestracja: pt sty 17, 2020 3:45 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: serianna » wt lis 01, 2022 10:14 pm

Czy są jakieś sposoby na darmowe najedzenie się?

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: Pytania i rady

Post autor: Zurin » czw lis 03, 2022 10:20 am

W Adrii w jednym z przytułków jest urna z darmowym jedzeniem.
Poza tym można polować lub uprawiać zbieractwo (owoce itp)
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

ODPOWIEDZ