Magia

Pomoc dla początkujących graczy
Boyos
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 31, 2020 9:37 am

Magia

Post autor: Boyos » pt sty 31, 2020 9:40 am

Drodzy,

wkoncu podjalem sie nauki gry w MUDa :) narazie chodze po miescie i probuje sie polapac o co w ogole chodzi, udalo mi sie zdobyc jakis podstawowy ekwipunek ze swiatyni i medytacja ustawic priorytet na umiejetnosci.

W tym miejscu pojawiaja się dwa pytania. Po pierwsze chcialbym sprobowac gry jakims magiem, zakladam ze jest taka mozliwosc :D staram sie znalezc jakas gildie magow, jednak chodzac po miescie narazie na zadna nie trafilem. Tutaj pierwsze pytanie - czy zeby zaczac szkolic inteligencje i madrosc, to dobry strzal by zaczac od gildii magow?

I pytanie drugie - wiem, ze to duze ulatwienie i pewnie specjalnie nie ma zadnej...no wlasnie, ale czy jest jakas moze mapa pierwszego miasta? Mam wrazenie ze bladze, a w porcie zdazylem juz obskoczyc pierwszy wpiernicz :D

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Magia

Post autor: Helen » pt sty 31, 2020 11:44 am

Mud jest jeszcze młody, więc nie wiem, czy są już jakieś gildie - chodzą pogłoski, że jest coś dla krasnoludów gdzieś w górach. Gildie magiczne pewnie się pojawią (dajmy mudowi czas na rozbudowę) prędzej czy później i pod tym względem rozwijanie u postaci takich cech jak inteligencja i mądrość jest rozsądne. Ponadto warto odgrywać postać związaną z magią, ułatwi to późniejsze dostanie się do gildii a kto wie, może nawet będziesz wybrany jako pierwszy członek-założyciel-szef takiej gildii? Były takie przypadki na innych mudach gdy np postać przez długi czas odgrywała kupca i gdy pojawiła się gildia kupiecka to ta postać została poproszona o bycie jej pierwszym członkiem. Możesz np teraz odgrywać adepta, który szuka szkoły magii - i jeszcze nie umie czarować.

Mapy... mapy to strzeżony skarb ;) a tak na poważnie, to wiem, że kilka osób mapy robi i wcześniej czy później gdzieś się pojawią, ja sama postaram się wrzucić coś niebawem tylko muszę to jakoś ładnie narysować.

Boyos
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 31, 2020 9:37 am

Re: Magia

Post autor: Boyos » pt sty 31, 2020 12:06 pm

Bardzo dziekuje za rady. Napewno skorzystam! Pomysl z adeptem mi mega podpasowal :)

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Magia

Post autor: Helen » pt sty 31, 2020 12:10 pm

Tylko nie zmieniaj imienia na Rincewind :lol:

Awatar użytkownika
Everet
Posty: 76
Rejestracja: pn lip 15, 2019 10:46 pm

Re: Magia

Post autor: Everet » pt sty 31, 2020 2:05 pm

Boyos pisze:
pt sty 31, 2020 9:40 am
Mam wrazenie ze bladze, a w porcie zdazylem juz obskoczyc pierwszy wpiernicz :D
W portowych spelunach to i naszym prawdziwym świecie można zarobić w morde, a co do piero mówić o fantasy ;)
Sit transit gloria mundi.

Awatar użytkownika
Fulko
Posty: 138
Rejestracja: pt sty 31, 2020 5:42 pm

Re: Magia

Post autor: Fulko » pt sty 31, 2020 5:44 pm

Boyos pisze:
pt sty 31, 2020 9:40 am

I pytanie drugie - wiem, ze to duze ulatwienie i pewnie specjalnie nie ma zadnej...no wlasnie, ale czy jest jakas moze mapa pierwszego miasta? Mam wrazenie ze bladze, a w porcie zdazylem juz obskoczyc pierwszy wpiernicz :D

Mnie też obili w porcie. To jakieś niebezpieczne miejsce.

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Magia

Post autor: Helen » ndz lut 02, 2020 12:19 pm

Przecież to normalne, że są mniej i bardziej bezpieczne miejsca. I niestety, czasem lekcja bywa bolesna...

ODPOWIEDZ