Smierc i Ekwipunek

Pomoc dla początkujących graczy
Boyos
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 31, 2020 9:37 am

Smierc i Ekwipunek

Post autor: Boyos » pn lut 03, 2020 8:51 am

Drodzy,

udalo mi sie wkoncu dotrzec na cmenatrz i ku mojemu przerazeniu okazalo sie, ze nie mam ekwipunku, ktory zdolalem sobie przywlaszczyc wczesniej ze swiatyni (pare dni wczesniej). Jednak ze wzgledu na to, ze ani nic nie jadlem, ani nic nie pilem przez caly czas, prawdopodobnie moja postac umarla?

Tutaj pojawia się pierwsze pytanie - czy jak jestem offline to moja postać może umrzeć z głodu?

I odrazu drugie pytanie - czy jak umieram to trace ekwipunek? Czy moze smierc jest permanentna i trzeba tworzyć nowa postac?

EDIT: Niestety ze względu na ciągle dissconnecty servera umarłem (tzn nawet nie wiem jak za bardzo) i musialem przejsc duchem przez jakis random portal, co czyni mnie rannym i w ogole mam dziwne blizny na ciele. Wiec pytanie inne - da sie zrestartowac postac? Czy jestem zmuszony grac tym z bliznami?

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: Helen » pn lut 03, 2020 10:34 am

Gdy postać jest głodna i spragniona, to nie umiera ale np szybciej się męczy, gorzej walczy, wolniej regeneruje zdrowie. Nie można umrzeć z głodu i z pragnienia.

Gdy nie jesteś zalogowany do gry postać jest niejako zamrożona, nic się z niej nie zmienia. Nie można w ten sposób umrzeć a gdy się zalogujesz ponownie, postać będzie w takim samym stanie gdy wykonałeś komendę "zakończ".

Gdy natomiast zostajesz zabity - tracisz cały ekwipunek, tzn zostaje on przy twoim ciele. Możesz po niego wrócić (o ile ktoś go wcześniej nie zabierze).

Boyos
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 31, 2020 9:37 am

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: Boyos » pn lut 03, 2020 10:59 am

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Da sie "zrestartowac" konto lub usunąc postać? Ewentualnie jeżeli nie, to usunąć blizny?

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: Helen » pn lut 03, 2020 11:03 am

Czy twój ekwipunek to był może kuchenny zwykły nóż, mały zardzewiały hełm i czarny ćwiekowany kaftan? Jeśli tak, to te rzeczy leżą na cmentarzu - możesz po nie pójść. Jak widzisz miałeś je przy sobie w czasie walki i śmierci, nigdzie nie zniknęły. Nie ma tu żadnego błędu ani nieprawidłowości.

Co do blizn to nie wiem, po prostu ma się ich więcej z każdą śmiercią.

Boyos
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 31, 2020 9:37 am

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: Boyos » pn lut 03, 2020 11:06 am

Tak, to moje truchło :)

Czy są jakieś problemy z serverem dziś? Co chwilę dostaję disconnecty i kompletnie nie mogę się poruszać.

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 64
Rejestracja: pt sty 24, 2020 6:26 pm

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: Helen » pn lut 03, 2020 11:16 am

U mnie jest normalnie - nie ma przerw w połączeniu.

A pytanie o blizny to chyba bardziej do tematu pytań do administracji.

Under
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 03, 2020 2:39 pm

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: Under » pn lut 03, 2020 2:40 pm

Jak umieram, nic nie mogę zrobić bo jestem duchem. To jakiś błąd? Na innych mudach od razu byłem z powrotem w grze.

Boyos
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 31, 2020 9:37 am

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: Boyos » pn lut 03, 2020 3:36 pm

Ja zaczalem isc do Swiatyni, ale po drodze znalazlem "Dziwny Portal", przeszedlem przez niego i mnie wskrzesilo...ale jak znalezc ten portal to pytaj mnie a ja Ciebie :D chyba losowo sie gdzies w miescie pojawia

Awatar użytkownika
Everet
Posty: 76
Rejestracja: pn lip 15, 2019 10:46 pm

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: Everet » wt lut 04, 2020 9:13 pm

Tak, portal pojawia się za każdym razem (tzn raz na apokę) w innym miejscu i czasem trzeba trochę czasu aby do niego trafić. Ot, taka uroda tych zaświatów.
Sit transit gloria mundi.

Awatar użytkownika
Golum
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 16, 2020 1:54 pm

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: Golum » pn lut 24, 2020 3:04 pm

Wydaje mi się to dosyć logicznym i dobrym rozwiązanie. Po śmierci nie tracimy doświadczenia, nasza postać nie słabnie. Zatem zaraz po śmierci w bitwie można by biec znowu w miejsce walki i od razu ponownie walczyć.. Takie to trochę dziwne, zupełnie nieerpegowy respawn. A dzięki temu, że przez jakiś czas postać musi błąkać się po żaświatach unikamy takich sytuacji.

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: Tavin » wt mar 24, 2020 6:48 pm

Czy wszystkie rasy po śmierci trafiają w to samo miejsce - czylu wyludnione puste miasto z portalem?
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

elandir
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 01, 2020 8:42 pm

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: elandir » śr mar 25, 2020 12:17 pm

Tak.

Awatar użytkownika
Tavin
Posty: 360
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 9:40 am

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: Tavin » pt mar 27, 2020 12:18 pm

To tak tymczasowo czy na stałe? Bo czasem na innych mudach jest tak, że każda rasa ma inny typ smierci.
The man who is swimming against the stream knows the strength of it.

Awatar użytkownika
Melisandre
Posty: 92
Rejestracja: czw sty 30, 2020 8:07 am

Re: Smierc i Ekwipunek

Post autor: Melisandre » sob mar 28, 2020 7:12 pm

Pewnie tymczasowo i potem pojawią się oddzielne opisy dla poszczególnych ras. Mud jest jeszcze młody, trzeba dać mu czas...

ODPOWIEDZ