Poddawanie się

Forum dotyczące rozwoju gry
Awatar użytkownika
Golum
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 16, 2020 1:54 pm

Poddawanie się

Post autor: Golum » czw lut 13, 2020 8:42 am

Dajmy na to dochodzi do potyczki, gdzie normalnie leci komenda 'zabij', walka itp. Postacie walczą, jedna widzi, że przegra, zaczyna uciekać, druga ją goni, pierwsza dostaje baty, ledwo zywa wie, że to już koniec. I tutaj wpadłem na pewien pomysł coby wszystkich poszkodowanych mógł ocalić od większych strat w nerwach. Komenda 'poddaj się'.

W tym momencie postać ATAKOWANA zostaje automatycznie zamrożona na jakiś czas a atak ze strony przeciwnika AUTOMATYCZNIE zatrzymany. Osoba która się poddała jest na łasce oponenta. Można z niej zdjąć zbroję, okraść, ogołocić itp.
Dobrym pomysłem też by była możliwość zostawienia blizny na wybranej przez oponenta części ciała. W ostateczności przeciwnik może ponowić komendę i po prostu zabić poddanego. Według mnie pomysł ciekawy i dodający trochę pikanterii do pvp, gdzie nie zawsze wyglądało by to na zasadzie x przybywa, x atakuje y, y ucieka, x goni, x zabil y, x idzie dalej

Awatar użytkownika
Everet
Posty: 76
Rejestracja: pn lip 15, 2019 10:46 pm

Re: Poddawanie się

Post autor: Everet » czw lut 13, 2020 3:47 pm

Pomysł niby okej, lepsze chyba to niż po prostu zabijanie kogoś bez słowa, o wszelkim odgrywaniu postaci już nie wspominając (a potem gracz się zarzeka, że postać zabijała ludzi z powodu głęboko ukrytej traumy związanej z byciem molestowaną w dzieciństwie, tylko zupełnym przypadkiem nigdy jakoś się to nie objawiło podczas odgrywania). Tylko czy to by zadowoliło atakujących (mnie tam PvP w zasadzie nie bawi, nie wliczając w to pojedynków lub rzucania w innych rzeczami, ale skoro niektórzy twardziele to lubią..
Sit transit gloria mundi.

Vedig
Posty: 64
Rejestracja: pn sty 20, 2020 8:35 am

Re: Poddawanie się

Post autor: Vedig » czw lut 13, 2020 6:16 pm

Biorac pod uwage, ze na MUDzie PvP praktycznie nie ma, uruki i gobliny rozdaja mithryle krasnoludom, panuje peace and love, to twoj pomysl niestety nie ma sensu.

elandir
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 01, 2020 8:42 pm

Re: Poddawanie się

Post autor: elandir » czw lut 13, 2020 9:48 pm

Ja jestem przeciwny bo obecnie na mudzie PvP praktycznie nie istnieje, a ubić kogoś to jest jednak też spory problem.

ODPOWIEDZ