TinTin++

Forum techniczne - konfiguracja i skrypty
Awatar użytkownika
Loth
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 16, 2020 10:58 am

TinTin++

Post autor: Loth » śr gru 16, 2020 11:20 am

Po wielu latach z TFem postanowilem sprobowac TinTin++ Wiecie moze czy da sie scrollowac okienko ze splita? Wrzucilem sobie http://tintin.sourceforge.net/scripts/window.php showtowin wrzuca mi do okna co bym chcial, ale nie wiem jak to scrollowac. Jak wiesz jak uruchomic scroll w tym drugim oknie to mam tez drugie pytanie Czy da sie zrobic trigger, zeby wrzucal do tego osobnego splita i nie pokazywal w glownym? Zwykly #act wrzuca mi do tego okna, ale tez pokazuje w glownym.

Holden
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 10:51 pm

Re: TinTin++

Post autor: Holden » śr gru 16, 2020 12:13 pm

Pierwsza kwestia. No jak sie zrozumie ten skrypt to wyjdzie, ze on w tym przypadku trzyma 5 linijek tych tekstow. Zeby to latwo sprawdzic wystarczy zamienic ten split na np. #split 12 1 i pare razy wpisac test. Ogolnie to sie da zrobic nawet w oparciu o to. Zakladajac, ze zmienna/lista window bedzie sie skladac nie z 5, a z np. 1000 elementow (mamy jakis stosik wtedy) to mozna wyswietlac tylko np. 12, przy nowym tekscie wywalac 1 i dodawac ostatni itd. A przewijanie zrobic pod jakies macro zeby sie one przesuwaly gora dol i tyle. Czyli jakis parametr w liscie o bierzacym polozeniu na liscie. Do tego mozna dodac timestamps przed tekstami i nawet zapisywanie samej historii w jakims pliku/plikach. A jakby cos bylo problemem to mozna w tym uruchomic skrypty systemowe chociazby w php . Samego przewijania tego ekraniku nie widzialem nigdzie niestety bo wiekszosc tam trzyma mape i ona ma swoja wlasna logike. Tak czy siak to co chcesz da sie osiagnac na chlopski rozum. Druga kwestia: Wystarczy uzyc #line gag Wg linka jaki podales action do podmiany na: #act {~%1 tells you '%2} {showtowin %1 tells you '%2;#line gag} #act {~%1 chats '%2} {showtowin %1 chats '%2;#line gag}

ODPOWIEDZ