LPC - pytania i odpowiedzi

Inne niż Mystica.
Awatar użytkownika
Machcio
Posty: 149
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:22 pm

LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Machcio » wt gru 22, 2020 3:11 pm

Pytania i dyskusje o LPC.
Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się

Holden
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 10:51 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Holden » wt gru 22, 2020 5:57 pm

Ja mam pytania:
Jak to jest ze współbieżnością w lpc? Jakie są mechanizmy synchronizacji?

Awatar użytkownika
Veldrin
Posty: 178
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Veldrin » wt gru 22, 2020 9:23 pm

ie ma żadnej, wszystko jest sekwencyjne
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Choć nie jestem pewien, co do wszechświata

Awatar użytkownika
Blizz
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 11, 2020 12:23 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Blizz » śr gru 23, 2020 2:15 am

To znacznie ułatwia sprawę...
Ale że Dudka na mundial nie wzięli?

Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Havelock » śr gru 23, 2020 2:28 am

Jakie funkcje są najwolniejsze? Czy kolejność pisania kodu może mieć zauważalny wpływ na szybkość jego funkcjonowania?
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

Awatar użytkownika
turpi
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 18, 2020 3:31 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: turpi » śr gru 23, 2020 3:54 am

Noooooo, na przykład triggery są wolne i nie powinno sie ich używać.

A ogólnie rzecz biorąc, to oczywiście - kolejność pisania kodu może mieć, i ma - zauważalny wpływ na szybkość. Na przykład ostatnio gdzieeeś tam widziałem coś w stylu:

string *tablica1 = ({"a", "b", "c", ...});
string *tablica2 = ({"1", "2", "3", ...});

i żeby podmienić np. "c" na odpowiadający mu element z drugiej tablicy (czyli "3") było użyte coś takiego:

int i;
for (i = 0; i < sizeof(tablica1); i++) if (str == tablica1<em class="text-italics">) return tablica2<em class="text-italics">; To jest wolne, bo może wymagać przejrzenia całej tablicy, a na przykład to jest już dużo szybsze:P : mapping map = ([ "a" : "1", "b" : "2", "c" : "3" ]); return map[str]; .. i o ileż łatwiej się zapisuje.</em></em>

Awatar użytkownika
Ibelman
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 25, 2020 1:55 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Ibelman » śr gru 23, 2020 6:24 am

racja, krócej.. chociaż mam takie przeczucie, że wtedy jeszcze nie było tego typu danych, nie wiem.. tak mi się poprostu zdaje
Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.

Awatar użytkownika
Sledzik
Posty: 134
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:56 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Sledzik » śr gru 23, 2020 10:08 am

Chciał bym zaczac sie tego uczyc.... Od Czego zacząc ?
Pomozecie ?
Bo nikt na forum arki nie chciał pomuc...
Statek stojący w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, by stały w portach

Awatar użytkownika
Oniryk
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 14, 2020 9:20 am

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Oniryk » śr gru 23, 2020 10:21 am

Hmm, to zależy. Jeśli łapiesz ogólną ideę programowania, np. w C, to myślę, że przy odrobinie samozaparcia uda Ci się przebrnąć przez manual LPC napisany (albo przetłumaczony) przez Alvina. Szczególnie ważna jest pierwsza część tego manuala, bo dalsze fragmenty to dla "nieopierzonych"
może się okazać ciężkim orzechem do zgryzienia.
Możesz także spróbować ściągnąć ten stary i maksymalnie dziurawy (ale działający!) udostępniony kod Arkadii i spróbować zainstalować u siebie takiego testowego muda. Musisz posiadać np. Linuksa by móc postawić muda.
LPC, jak sama nazwa wskazuje wziął się od bardzo popularnego języka C, dlatego też, uważam, że "wstępów do C" znajdziesz (chociażby na sieci) znacznie więcej, niż do LPC, ponieważ tutaj jest tylko jeden popularny, wspomniany już wyżej - Podręcznik do LPC.

Awatar użytkownika
Alfa
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 8:39 am

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Alfa » śr gru 23, 2020 12:56 pm

eby zostac Wizem trzeba mieć linkusa ?? Chodzi mi oto że jak ktoś umie kodowac ale nie ma linuksa to może przesyłac wam kod a wy go tylko wstawiacie?
Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają.

Awatar użytkownika
Dopamine Addicted
Posty: 144
Rejestracja: śr sty 01, 2020 11:35 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Dopamine Addicted » śr gru 23, 2020 1:40 pm

jak zrobić, aby gracze na lokacji A słyszeli rozmowy graczy z lokacji B?
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Rincewind1 » śr gru 23, 2020 3:16 pm

o nie jest pytanie odnośnie LPC, lecz konkretnego już liba. A co za tym idzie - można o takich sprawach porozmawiać na forum dla czarodziejów albo na mudzie.
Aquĭla non captat muscas

Awatar użytkownika
Bulgur
Posty: 86
Rejestracja: wt lip 16, 2019 8:41 am

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Bulgur » śr gru 23, 2020 6:56 pm

tak sobie czytam ten manual LPC no i zastanawiam się jak to wszystko wygląda w praktyce... znaczy się np. krok po kroku jak się robi nowy pokój? o_O Moim zdaniem do tego manuala przydałby się mały pokaz czy coś, taka instrukcja jak krok po kroku wygląda tworzenie czegoś nowego...

Awatar użytkownika
Leriel
Posty: 127
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Leriel » śr gru 23, 2020 9:16 pm

tak to jest z tym manualem LPC, bo jest to właśnie opis języka programowania. czyli, że mówi o tym jak zadeklarować tablice i co to jest wywołanie zewnątrzobiektowe, a nie o tym jak zakodować lokację - bo to już zależy od konkretnego muda.
Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem

Awatar użytkownika
Iskrena
Posty: 193
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Iskrena » śr gru 23, 2020 10:36 pm

Pytanie: Jaka jest podstawowa jednostka czasowa w LPC? Jest to seksunda? Bo niektore mudy posiadaja cos takiego jako np. 2-3 sekundy...

Powiedzmy, chce aby mud zaczekał przed wykonaniem jakiejs komendy 2 sekundy. Co mam zrobic?
Dopamine Addicted

Awatar użytkownika
Vahnal
Posty: 160
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:12 am

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Vahnal » czw gru 24, 2020 2:20 am

Ustawić alarm. Jak znasz angielski, to zobacz na manual set_alarms. A jak nie, to daj znać, się przetłumaczy co trzeba.
Amor tussisque non celantur

Awatar użytkownika
Vael
Posty: 142
Rejestracja: śr sty 01, 2020 3:39 am

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Vael » czw gru 24, 2020 4:32 am

Witam.
Mam takie pytanko,
chce zrobic cos w tym stylu, dana postac ubiera koszule na ta koszule ubiera kolczuge, no i na koniec na ta kolczuge zaklada napiersnik.
Czy ktos moze mi z tym pomoc?
W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

Awatar użytkownika
Onirke
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 02, 2020 3:39 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Onirke » czw gru 24, 2020 10:03 am

Co do wielowarstwowego systemu ubrań to jest to dość zaawansowany projekt. Przejrzyj sobie plik /std/armour.c, trochę tam trzeba pogrzebać, ale da się to zrobić.
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły

Awatar użytkownika
Microsoft
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 21, 2020 3:56 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Microsoft » czw gru 24, 2020 1:56 pm

Nie wiecie może jak wyłączyć system podań? Na moje oko powinno sie z edytować plik /lib/config/sys/local.h i tam przy podaniu dać #undef zamiast
#define jednak to nie wystarcza... jeżeli tak dam MUD po shutdownie nie wstaje.

Awatar użytkownika
Pudliszki
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:12 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Pudliszki » czw gru 24, 2020 7:39 pm

Spróbuj to tylko zakomentować. Powinno działać. Bo teraz próbujesz usunąć nieistniejącą definicję i prawdopodobnie z tego powodu jest błąd.
It is never too late to be what you might have been

Awatar użytkownika
Raciel
Posty: 161
Rejestracja: sob sty 04, 2020 8:32 am

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Raciel » pt gru 25, 2020 12:06 am

Mam takie pytanie, po wlaczeniu muda, mud co jakis czas(przecietnie do max 20 minut) pada a system zapisuje to jako apokalipse. Czym moze to byc podowane? z gory dziekuje
Damnant, quod non intellĕgunt

Awatar użytkownika
Hawking
Posty: 271
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:13 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Hawking » pt gru 25, 2020 2:25 am

Postanowiłem powrócić do swojego wcześniejszego zamiaru, czyli postawienia lpmuda. Aktualnie mam postawiony serwer na Debianie i poszukuję aktualnego mudliba Arkadii.
Co proponujecie - tzn. jaki "materiał", mud do obróbki przez początkującego w tym temacie?
Poszukuję również wszelkich przykładów postaci, przedmiotów, komend do wykorzystania na mudzie.
Zamierzam (wiem - to dopiero początek) stworzyć coś w rodzaju niedużej wiochy z expowiskiem dla moich koleżków, którym odwidziała się już gra na innych mudach. To ma być można powiedzieć mud z humorem i do "zabawy".
I have noticed even people who claim everything is predestined, and that we can do nothing to change it, look before they cross the road
Read more at https://www.brainyquote.com/authors/ste ... ing-quotes

Awatar użytkownika
Lutomir
Posty: 141
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:39 am

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Lutomir » pt gru 25, 2020 5:53 am

Aktualnego mudliba Arkadii na pewno nie dostaniesz, bo watpie, zeby tworcy go udostepnili. Natomiast jesli bardzo potrzebujesz mam na dysku kilka przydatnych rzeczy i maly help do tego jak postawic muda. Przyklady komend, postaci i wszystkiego co sobie bys wymarzyl masz tam rowniez, ale do przeslania tego raczej potrzebny bedzie mi Twoj mail.
Be yourself; everyone else is already taken.

Awatar użytkownika
Zurin
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 17, 2020 11:03 pm

Re: LPC - pytania i odpowiedzi

Post autor: Zurin » śr maja 19, 2021 12:47 pm

Teraz to już chyba aktualny mudlib Arki zaginąl w pomrokach dziejów...
To tylko mój podpis. Czytaj dalej.

ODPOWIEDZ