Inteligenci

Forum dotyczące rozwoju gry
Awatar użytkownika
Turin Turambar
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 02, 2020 10:14 am

Inteligenci

Post autor: Turin Turambar » pn sty 25, 2021 9:23 am

Moim zdaniem na większości mudów niestety nie ma zbyt wielu możliwości dla postaci, które chcą rozwijać cechy umysłowe. Niestety zazwyczaj się zdarza, że 95% postaci to sądząc po cechach bezmyślne tępaki. Czy wizowie mają jakieś pomysły co z tym zrobić. A może by upowszechnić magię? Żeby można było się jej uczyć tak samo jak walki, w różnych miejscach niekoniecznie zapisując się do elitarnej gildii?
A Turin Turambar Turun Ambartanen!

Holden
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 10:51 pm

Re: Inteligenci

Post autor: Holden » pn sty 25, 2021 12:43 pm

możesz być bardem

Awatar użytkownika
Oniryk
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 14, 2020 9:20 am

Re: Inteligenci

Post autor: Oniryk » pn sty 25, 2021 3:34 pm

Oczywiście, ale 95% graczy woli walczyć. Nawet bardowie pewnie będą czasem expić. Brakuje mi muda, na którym moznaby powalczyć magią.

Awatar użytkownika
Bulgur
Posty: 86
Rejestracja: wt lip 16, 2019 8:41 am

Re: Inteligenci

Post autor: Bulgur » pn sty 25, 2021 3:45 pm

tyle, że "walka magią" - jak to określiłeś, to też mało "inteligentne" zajęcie.

w zasadzie to od pierwszego postu nie wiedziałem co ci odpisać, bo nie wiem czy piszesz o postaciach z wysokimi cechami (jak inteligencja czy mądrość) czy o postaciach które zachowują się mądrze i inteligentnie. jeśli o tych drugich - to jednak jakieś możliwości będą.

Awatar użytkownika
Rincewind1
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 04, 2020 9:55 am

Re: Inteligenci

Post autor: Rincewind1 » pn sty 25, 2021 9:01 pm

Niestety podejrzewam, że wiekszość bardów będzie ładowała w cechy typowo bojowe i będzie normalnie expiła tak jak inni, tyle że od czasu do czasu coś tam zaśpiewa czy napisze. I postać która będzie miała przerażająco niskie cechy umysłowe będzie tworzyła piekne ballady. Jedyne profesje, które by wymagały intelektu od postaci (niekoniecznie od graczy) jakie mi teraz przychodzą do głowy to mag i zielarz, tyle że tego pierwszego nie będzie, a zbieranie ziół nie jest zbyt atrakcyjne. No ale założyłem ten temat z nadzieją, że będą się tu pojawiać różne ciekawe pomysły.
Aquĭla non captat muscas

ODPOWIEDZ