Lyra

Opowiadania osadzone w świecie Mystica
Awatar użytkownika
Havelock
Posty: 138
Rejestracja: śr sty 01, 2020 1:39 pm

Lyra

Post autor: Havelock » czw mar 16, 2023 10:09 am

W mrocznym lesie, w samym środku krainy zwaną Northia, znajdował się tajemniczy kamień. Nie było znaku, który by wskazywał jego pochodzenie, ale wszyscy wiedzieli, że kamień ten był czymś wyjątkowym. Miał moc sprowadzania deszczu w czasie suszy, a także zdolność odprawiania rytuałów, które zwracały uwagę bogów.

Niektórzy ludzie wierzyli, że kamień ten był darem od bogów, ale inni przekonywali, że był on wynikiem mrocznej magii, która nie powinna istnieć w świecie ludzi. Jednak w nocy, gdy księżyc był na niebie, kamień emanował jasnym światłem, które poruszało się po lesie i przyciągało ludzi do swojego źródła.

Pewnego dnia, kiedy kraina znowu nawiedziła susza, do lasu przybyła młoda dziewczyna imieniem Lyra. Była ona ocalałą z niszczenia wioski, która została zniszczona przez bandę zbójów. Lyra była bardzo zdeterminowana, aby znaleźć kamień i użyć jego mocy, aby przyciągnąć deszcz, który ocaliłby jej lud.

W ciemności lasu Lyra zobaczyła migoczące światło i postanowiła podążać za nim. Po długim marszu dotarła do miejsca, gdzie kamień był ukryty, ale zanim mogła go podnieść, została zaatakowana przez potężnego czarnoksiężnika, który pragnął zdobyć kamień dla swoich własnych celów.

Lyra była słaba i bezbronna, ale gdy spojrzała w oczy czarnoksiężnika, wokół jej ciała zaczęło pojawiać się błyszczące światło. Okazało się, że Lyra była jednym z nielicznych ludzi, którzy posiadali moc magiczną, która mogła równać się z mocą czarnoksiężnika.

Lyra i czarnoksiężnik zaczęli walczyć, a ich siły były niemal równe. W końcu Lyra wykorzystała swoją moc, aby stworzyć wielką burzę, która przyciągnęła deszcz, a także wyłączyła moc czarnoksiężnika, który nie był już w stanie walczyć.

Lyra podniosła kamień, który był teraz mocniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, i zaniosła go do wioski, gdzie użyła jego mocy, aby przyciągnąć deszcz. Ludzie wioski byli zaskoczeni i wdzięczni za jej pomoc, a Lyra stała się bohaterką swojego ludu.

Od tamtego dnia Lyra wędrowała po całej Northii, pomagając ludziom
Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi

ODPOWIEDZ