Dance Dance Revolution

Forum o grach video
Awatar użytkownika
Bulgur
Posty: 85
Rejestracja: wt lip 16, 2019 8:41 am

Dance Dance Revolution

Post autor: Bulgur » czw cze 11, 2020 2:37 pm

Chciałbym założyć wątek związany z DDR'em czyli Dance Dance Revoltion. Ufam, że część z Was jeździ na konwenty i pewnie zagląda do roomów, gdzie ludzie skaczą na matach i albo wiedzą co to, albo tylko patrzą i się dziwią. XD

Dlaczego akurat tutaj ten temat? Część może nie wiedzieć dlatego już śpieszę z wyjaśnieniem:

"DDR to skrót od Dance Dance Revolution - gry wywodzącej się, jak wszystkie szaleństwa komputerowe, z Japonii, w której do gry używamy nóg. Tak, tak - dobrze przeczytałeś - dokładnie nóg. Zadaniem gracza jest wciskać odpowiednie klawisze ( góra, dół, lewo, prawo ) w rytm muzyki oraz w momencie gdy pokazujące się na ekranie strzałki "wjadą" w odpowiednie kontury. Oczywiście może wydawać się to strasznie nudne czy proste, ale jest tak tylko na początku, a kiedy już wciągniemy się w manię skakania, nic nie będzie w stanie nas z niej wyciągnąć :-)Oprócz standardowego trybu skakania solo istnieje jeszcze tryb skakania na 6 panelach, na 2 matach jednocześnie, skakania w więcej niż jedna osoba, tryb Battle oraz mutatory jak losowe rozmieszczenie strzałek, strzałki znikające w połowie ekranu, zmiana prędkości, zygzakujące strzałki czy maaaaasa innych. Istnieją też inne gry, oparte na tej samej zasadzie co DDR. Wartą wymienienia jest gra Pump It Up gdzie zamiast kierunków z DDR na macie są strzałki skośne ( góra-lewo, góra-prawo, dół-lewo i dół-prawo ) oraz jeden klawisz na samym środku maty. Idea jednak pozostaje ta sama."
Tekst zaczerpnięty z http://www.ddrpl.com/

Ja od siebie dodam, że nie wyobrażam sobie nie skakać. DDR wciąga strasznie i dzień bez skakania to dzień stracony. Skacze ktoś może?

Ostatnio da się zauważyć, że DDR staje się coraz bardziej popularny.

ODPOWIEDZ